Novinky

Barvou roku 2024 je broskvová!

 

Podle institutu barev Pantone je barvou roku „Peach Fuzz“, v překladu „broskvové chmýří“. 

Hlavním heslem barvy je „sdílení laskavosti“. Jedná se o barvu sametově jemnou, jejíž všeobjímající duch obohacuje srdce, mysl i tělo. 

V dnešní době je potřeba péče, empatie a soucitu stále silnější, stejně jako potřeba ujistit se v naději na klidnější budoucnost. 

Barvou Peach Fuzz si lidé mohou vždy připomenout, že důležitou součástí plnohodnotného života je dobré zdraví, vytrvalost, odhodlání a síla. Je důležité uvědomit si, že ve světě, který se stále zrychluje a klade důraz na produktivitu a úspěchy, je velmi důležité pečovat o své nitro, dokázat odpočívat a spojovat se s lidmi, s kterými je nám dobře. 

Barva upozorňuje také na to, že naše jednání v současnosti se odrazí v naší budoucnosti a je třeba přehodnotit, co je skutečně důležité. 

 

Slova, která vystihují barvu roku 2024, Peach Fuzz, jsou:

  • vnitřní hodnoty
  • duševní a fyzické zdraví 
  • pohoda a klid
  • uvědomění
  • rodina, přátele
  • přívětivost
  • hřejivost
„Při hledání odstínu, který by odrážel naši vrozenou touhu po blízkosti a spojení, jsme zvolili barvu, která vyzařuje teplo a moderní eleganci. Odstín, který souzní se soucitem, nabízí hmatovou náruč a bez námahy propojuje mladistvé s nadčasovým.“

– Leatrice Eiseman 

výkonná ředitelka Pantone Color Institute™

Leatrice-Eiseman-pantone

O společnosti Pantone Color Institute™

Pantone je společnost, která ovlivňuje vývoj produktů a nákupní rozhodnutí v mnoha odvětvích, včetně módy, bytového vybavení a průmyslového designu, stejně jako v oblasti tvorby obalů a grafického designu výrobků. 

Institut upozorňuje na nejlepší sezónní barvy na přehlídkových molech, vybírá barvu roku, předpovídá globální barevné trendy a radí společnostem v oblasti barev pro vizuální identitu produktů a značek. 

Pantone Color Institut spolupracuje, prostřednictvím předpovědí sezónních trendů, psychologie barev a poradenství v oblasti barev, s globálními značkami, aby efektivně využily sílu, psychologii a emoce barev ve své strategii designu.  

 

V barvě roku 2024 najdete také spoustu krásných pánských i dětských doplňků, které stojí za prohlédnutí!

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem