Barva roku 2022: VERY PERI

 

 

Barva Very Peri je kombinací modré barvy a fialové barvy s červenými podtóny. Jedná se o odvážnou barvu, která posiluje osobní invenci a zvyšuje kreativitu. 

Barva roku 2022 je výsledkem nejrůznějších nucených změn, ke kterým došlo v uplynulém roce. Vyjadřuje proměnu, sebedůvěru, odvážnou zvědavost, tvůrčího ducha a nové vize

S tím, jak se dostáváme z intenzivního období izolace, se mění také naše představy a standardy a náš fyzický a digitální život se nově prolíná. Digitální design nám pomáhá rozšiřovat hranice reality a otevírá nám dveře do dynamického virtuálního světa, kde je možné zkoumat a vytvářet nové barevné možnosti. 

S trendy v oblasti her a rostoucí uměleckou komunitou v digitálním prostoru ilustruje Very Peri splynutí moderního života, a to tím, že ukazuje, jak se barevné trendy v digitálním světě projevují ve světě fyzickém a naopak. 

 

“Vzhledem k tomu, že se pohybujeme ve světě nebývalých změn, přináší vybraná barva Very Peri novou perspektivu a vizi důvěryhodné a oblíbené rodiny modrých barev, která zahrnuje vlastnosti modrých barev, ale zároveň, se svým fialově červeným podtónem, vykazuje svižný, radostný postoj a dynamickou přítomnost, která podporuje odvážnou kreativitu a nápadité vyjádření. ” 

– Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Institutu barev Pantone

 

Tip: Prohlédněte si pánské doplňky v barvě roku 2022

 

 

Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Institutu barev Pantone, také dodává, že vytvoření barvy roku poprvé v historii odráží globální inovace a transformace, ke kterým dochází. 

Vzhledem k tomu, že společnost stále uznává barvy jako rozhodující formu komunikace a způsob, jak vyjádřit a ovlivnit myšlenky a emoce a zaujmout a propojit komplexnost tohoto nového modrého odstínu s příměsí červené a fialové, upozorňuje na rozsáhlé možnosti, které leží před námi.

 

Jak vznikla barva roku 2022 Very Peri

Proces výběru barvy roku společnosti Pantone vyžaduje pečlivé zvážení a analýzu trendů. Odborníci na barvy z Pantone Color Institute™ každý rok hledají nové barevné vlivy po celém světě, aby dospěli ke konečné barvě. Ty mohou zahrnovat zábavní průmysl a filmy v produkci, putovní umělecké sbírky a nové umělce, módu, všechny oblasti designu, oblíbené cestovní destinace, stejně jako nové životní styly, herní styly a socioekonomické podmínky. 

Výběr barvy roku 2022 mohou ovlivňovat také nové technologie, materiály, textury a efekty, které ovlivňují barvy, sociální média, a dokonce i nadcházející sportovní události, které přitahují pozornost celého světa.

 

O společnosti Pantone color institute™

Společnost Pantone již 23 let ovlivňuje vývoj produktů a nákupní rozhodnutí v mnoha odvětvích, včetně módy, bytového vybavení a průmyslového designu, stejně jako v oblasti tvorby obalů a grafického designu výrobků. 

Tento institut upozorňuje na nejlepší sezónní barvy na přehlídkových molech, vybírá barvu roku, předpovídá globální barevné trendy a radí společnostem v oblasti barev pro vizuální identitu produktů a značek. 

Prostřednictvím předpovědí sezónních trendů, psychologie barev a poradenství v oblasti barev spolupracuje Pantone Color Institute s globálními značkami, aby efektivně využily sílu, psychologii a emoce barev ve své strategii designu. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení