Barva roku 2022: VERY PERI

 

 

Barva Very Peri je kombinací modré barvy a fialové barvy s červenými podtóny. Jedná se o odvážnou barvu, která posiluje osobní invenci a zvyšuje kreativitu. 

Barva roku 2022 je výsledkem nejrůznějších nucených změn, ke kterým došlo v uplynulém roce. Vyjadřuje proměnu, sebedůvěru, odvážnou zvědavost, tvůrčího ducha a nové vize

S tím, jak se dostáváme z intenzivního období izolace, se mění také naše představy a standardy a náš fyzický a digitální život se nově prolíná. Digitální design nám pomáhá rozšiřovat hranice reality a otevírá nám dveře do dynamického virtuálního světa, kde je možné zkoumat a vytvářet nové barevné možnosti. 

S trendy v oblasti her a rostoucí uměleckou komunitou v digitálním prostoru ilustruje Very Peri splynutí moderního života, a to tím, že ukazuje, jak se barevné trendy v digitálním světě projevují ve světě fyzickém a naopak. 

 

“Vzhledem k tomu, že se pohybujeme ve světě nebývalých změn, přináší vybraná barva Very Peri novou perspektivu a vizi důvěryhodné a oblíbené rodiny modrých barev, která zahrnuje vlastnosti modrých barev, ale zároveň, se svým fialově červeným podtónem, vykazuje svižný, radostný postoj a dynamickou přítomnost, která podporuje odvážnou kreativitu a nápadité vyjádření. ” 

– Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Institutu barev Pantone

 

Tip: Prohlédněte si pánské doplňky v barvě roku 2022

 

 

Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Institutu barev Pantone, také dodává, že vytvoření barvy roku poprvé v historii odráží globální inovace a transformace, ke kterým dochází. 

Vzhledem k tomu, že společnost stále uznává barvy jako rozhodující formu komunikace a způsob, jak vyjádřit a ovlivnit myšlenky a emoce a zaujmout a propojit komplexnost tohoto nového modrého odstínu s příměsí červené a fialové, upozorňuje na rozsáhlé možnosti, které leží před námi.

 

Jak vznikla barva roku 2022 Very Peri

Proces výběru barvy roku společnosti Pantone vyžaduje pečlivé zvážení a analýzu trendů. Odborníci na barvy z Pantone Color Institute™ každý rok hledají nové barevné vlivy po celém světě, aby dospěli ke konečné barvě. Ty mohou zahrnovat zábavní průmysl a filmy v produkci, putovní umělecké sbírky a nové umělce, módu, všechny oblasti designu, oblíbené cestovní destinace, stejně jako nové životní styly, herní styly a socioekonomické podmínky. 

Výběr barvy roku 2022 mohou ovlivňovat také nové technologie, materiály, textury a efekty, které ovlivňují barvy, sociální média, a dokonce i nadcházející sportovní události, které přitahují pozornost celého světa.

 

O společnosti Pantone color institute™

Společnost Pantone již 23 let ovlivňuje vývoj produktů a nákupní rozhodnutí v mnoha odvětvích, včetně módy, bytového vybavení a průmyslového designu, stejně jako v oblasti tvorby obalů a grafického designu výrobků. 

Tento institut upozorňuje na nejlepší sezónní barvy na přehlídkových molech, vybírá barvu roku, předpovídá globální barevné trendy a radí společnostem v oblasti barev pro vizuální identitu produktů a značek. 

Prostřednictvím předpovědí sezónních trendů, psychologie barev a poradenství v oblasti barev spolupracuje Pantone Color Institute s globálními značkami, aby efektivně využily sílu, psychologii a emoce barev ve své strategii designu.