BARVA ROKU 2021: Zářivě žlutá a šedá


 

Barvami roku 2021 je zářivě žlutá a šedá. Jedná se o barvy, které jsou poselstvím síly a naděje. Barvy, které povznášejí lidskou mysl i ducha.

Kombinace žluté a šedé je praktická a zároveň hřejivá a optimistická. Tyto barvy v lidech probouzejí hlubší pocity, ohleduplnost a přátelství. 

Zářivě žlutá barva – Illuminating je jasná a veselá. Má hřejivý odstín, naplněný solární energií. 

Základní šedá barva – Ultimate Grey je symbolem pevnosti, spolehlivosti a poskytuje pevný základ. 

Kombinace barev v lidech zároveň povzbuzuje pocity vyrovnanosti, vytrvalosti a odolnosti. 

 

“Spojení trvalé šedé se zářivě žlutou vyjadřuje poselství pozitivity podporované odvahou. Praktická a pevná, ale zároveň hřejivá a optimistická, toto je barevná kombinace, která nám dává odolnost a naději. Pro lidského ducha je zásadní cítit povzbuzení a povznesení.”

– Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Institutu barev Pantone.

 

Tip: Prohlédněte si pánské doplňky v barvě roku 2021.

 

Jak došlo k určení barvy roku 2021

Institut barev Pantone, už více než 20 let, ovlivňuje barevnost v nejrůznějších průmyslových odvětvích, a to včetně módy, bytového vybavení, průmyslového designu, obalů a grafického designu. 

Proces výběru barvy roku vyžaduje promyšlené zvážení a analýzu trendů. 

Pantone odborníci hledají po celém světě nové barevné vlivy, a to v zábavním průmyslu, filmech, v uměleckých sbírkách, v nejrůznějších turistických destinacích a vycházejí také ze socioekonomických podmínek. 

Vliv může pocházet také z nových technologií, materiálů, textur a efektů. 

 

O Pantone Color Institutu

Pantone Color Institut je střediskem odborníků, kteří radí společnostem v oblasti barev pro vizuální identitu produktů a značek. 

Prostřednictvím sezónních předpovědí, trendů, psychologie barev a poradenství, Pantone Color Institut spolupracuje s globálními značkami tak, aby došlo k efektivnímu využití síly, psychologie a emocí barev v jednotlivých návrhových strategiích.

 

Barva roku se každým rokem mění, a to na základě nejrůznějších vnějších podmínek a současných lidských potřeb. Užijte si barvy roku 2021 a načerpejte z nich pozitivní energii, sílu, vytrvalost a odolnost.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení